loader
IVF

Yapay Yumurta Aktivasyonu

Bazen yumurtalar döllenme sürecini tamamlamak için yardıma ihtiyaç duyabilirler. Sago Team olarak tüp bebek tedavi sürecinde transfer için mevcut embriyoları arttırmak ve gebelik başarı oranını yükseltmek amacıyla, başarısız döllenme öyküsü olan hastalarımızda fertilizasyon ve blastosist oluşumunu iyileştirmek için etkili bir yöntem olarak yapay oosit(yumurta) aktivasyonunu kullanıyoruz.

Hangi Durumlarda Kullanılır?

Yapay Oosit Aktivasyonu, başarısız veya önemli ölçüde azalmış (%30’dan az) fertilizasyonla İntrasitoplazmik Sperm Enjeksiyon döngüsü geçiren hastalarda, fertilizasyon olmamasının nedeni oositlerin (yumurtaların) aktive olmaması olabilir.

Daha önce fertilizasyon başarısızlığı (veya önemli ölçüde azalmış) olan hastalarda AOA kullanımını takiben bildirilen çok sayıda canlı doğum vakası olmuştur. Bu doğumların kalitesi ve gebelik oranlarının standart ICSI ile benzer olduğunu saptanmıştır.

Ayşe Ermin

Merhabalar ben Ayşe Ermin. 1yıl önce tüp bebek tedavisi görüp ikiz kız bebeklerimize hamile kaldım. Doktorumuz Münür Şago Bey ile birlikte hamilelik sürecim çok mutlu ve sağlıklı bir şekilde geçti. Şimdi şuan bebeklerim 06/03/2019 1 yaşında olacaklar😊🙏❤️Doktorumuz Münür Şago beyden ve ekibine çok teşekkür ediyorum herşey çok güzeldi. Doktorum Münür Şago beyden çok memnunum.

Suzan Kasap

Merhaba, ben Suzan Kasap. Elvin melek bebeğin annesi. O kadar çok zor bir hamilelik geçirdim ki 9 ay boyunca her gün kusma, yemek yememe ve vücudumun rahatsızlıklarından dolayı çok problem yaşadım. Doktorum Münür Beydi eğer o olmasaydı ve bana güven vermeseydi dünyam başıma yıkılabilirdi iyi ki doktorum münür bey ve Sago Team ekibini tercih etmişim onlar sayesinde kendi sağlığıma ve yavrumu kucağıma alabildim herşey için çok teşekkür ederim iyi ki varsınız ♥

Dervişe Sercan

Bir annenin en savunmasız ve en hassas dönemleridir hamilelik… Bu durumu üç kez deneyimlemiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki Münür Şago bey bu işte mucizeler yaratan bir duayen. Rahatlayıcı konuşmalarıyla bana güven veren tüm doğum serüvenimiz boyunca bir telefonum kadar uzağımda olan doktorum, küçük mucizemin sağlıkla dünyaya gelişlerine yardımcı olduğunuz için size ne kadar teşekkür etsem azdır.

H.Ö.

Benim için herşeyden önce “GÜVEN” gelir… Ve çok değerli varlığım bebeğim için çıktığım yolda, doktorum Münür Şago’yu da bu yüzden kendime rehber olarak seçtim. Ona hep güvendim ve hamileliğim boyunca onun yönlendirmeleri ile rahat bir süreç yaşadım. Şükür ki herşey yolunda gitti ve doktorumun da özverisiyle normal doğum yaparak bebeğime kavuştum. Formül basit: Önce doktoruna güven, ayrıntılara takılma ve bebeğine sağlıkla kavuşmak için elinden geleni yap!

B.G.

Sizi tanıdığıma şükürler olsun iyi ki varsınız çocuk yapma şansım hiç yoktu, umudum bitmişti ama Dr. Münür Şago hoca sayesinde ben çocuk sahibi oluyorum hamileyim 🤗 Kıbrıs'ta bir tane, Kıbrıs'ın en başarılı doktoru çalışan ekibiyle muhteşemler her konuda Münür hocamı anlatmaya kelimeler yetmez ki. Uzmanlığı başarısı iyiliği güler yüzü anlatamıyorum dört dörtlük yaa kelimeler yetmiyor. Rabbim ona her şeyin güzelini nasip etsin🙏 onu çoooook seviyorum iyi ki var.

İntrasitoplazmik Sperm Enjeksiyon Nedir?

Tek bir sperm hücresinin doğrudan bir yumurta hücresine enjekte edilmesini içerir. Tüp bebek tedavisinin başarı oranın artması için geliştirilmiştir.

Mikroenjeksiyon işlemi tüp bebek döngüsü sırasında gerçekleşir. Genellikle erkek faktörü infertilitesi ile mücadele eden çiftler ve geçmişte klasik tüp bebek ile başarı elde etmeyenler için yapılmaktadır.

Free Consultation
Hello! Can we help you?