loader
Donasyon Tedavileri

Sperm Donasyonu

Yaptırdığınız testler sonucu sperm kalitesi nedeniyle döllenme sorunu yaşadığınız düşünülüyorsa, uygulanan tedavi ve cerrahi yöntemlere rağmen istenilen sonuç alınamamışsa, bu sizin çocuk sahibi olamayacağınız anlamına gelmiyor. Sago Team Tüp Bebek Merkezimizde uyguladığımız yardımcı üreme tedavilerinden biri olan Sperm Donasyonu ile bebek sahibi olabilirsiniz.

Spermleri, yıllardır güvenilir şekilde hizmet veren Danimarka’daki sperm bankasından alıyoruz. Sperm bankasına bağışta bulunan bağışçılar tüm genetik ve enfeksiyon testleri yapılmış, döllenebilirlikleri ispatlanmış sağlıklı kişilerdir.

İstediğiniz fiziksel özelliklere ve kan grubuna uygun sperm seçimini, sperm bankasının bize ilettiği bilgiler doğrultusunda yapabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) yasaları gereği sperm bağışçısının kimlik bilgilerinin sizinle ve sizin kimlik bilgilerinizin de herhangi biriyle paylaşılması suçtur.

 

Kimlere Öneriyoruz?

Daha önce ateşli bir hastalık geçirmişseniz ve bu testislerinizin zarar görmesine neden olmuşsa, bu duruma bağlı olarak testislerinizde sperm üretimi olmayabilir. Yapılan spermiyogram testi ile sperm hücresi olmadığı gözlenmişse, Sperm Donasyonu uygulamasıyla çocuk sahibi olabilirsiniz.

Sperm sayı ve kalitesinin istenilen düzeyde olmaması veya hiç sperm hücresi bulunmaması durumunda, sperm bankasından sizin için temin edeceğimiz sertifikalı sperm hücreleriyle çocuk sahibi olma şansını yakalayabilirsiniz.

Önceki gebeliklerinizde kandaki Rh faktörü uyuşmazlığına bağlı aşırı duyarlılık yaşıyorsanız, buna bağlı olarak oluşabilecek düşük riskini önlemek amacıyla, uygun Rh faktörüne sahip sperm bankasından sperm hücrelerini kullanarak, sağlıklı hamilelik yaşayabilirsiniz.

Evlenmeden çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar, sperm bankasından alacakları sperm hücreleriyle çocuk sahibi şansına sahiptirler.

SÜREÇ

Sperm Donasyonu Tedavisi

Karar ve Hazırlık Aşaması

Tedaviye karar verdiğiniz anda süreci sizin için hemen başlatıyoruz. Şimdiye kadar yaptırmış olduğunuz tüm test sonuçlarınızı ve iletişim bilgilerinizi ücretsiz WhatsApp hattımızdan veya e-posta yoluyla hemen bize gönderebilirsiniz.

Hasta koordinatörümüz kısa süre içerisinde sizi arayarak, sizinle ve eşinizle ilgili detaylı bilgileri sizden alıyor, böylelikle dosyanızı oluşturuyoruz. Sonuçlarınızla birlikte dosyanızı uzman doktorumuz ayrıntılı şekilde inceledikten sonra, uygulanması gereken tedavi yöntemi, ilaç tedavisi ve tedavi süresi ile detaylı bilgiyi hasta koordinatörünüzle size bildiriyoruz.

Testlerde azospermi görülse bile bir süre size bir süre vitamin tedavisi uyguluyoruz ve tedavi sonrası tekrar sperm sayımı yaptırmanızı istiyoruz. Eğer yine sperm hücresi görülmezse, Sago Tüp Bebek Merkezimizde üroloji uzmanımız tarafından başarılı bir şekilde uygulanan Mikro-TESE veya TESA cerrahi yöntemleriyle sperm elde edebiliyoruz.

Tüm bu uygulamalar sonucu sperm hücresi elde edilemezse, size sperm donasyonu tedavisi öneriyoruz.

Bu aşamada, anne adayının rahim iç yapısıyla ilgili bilgi almak için bir kadın hastalıkları uzmanına muayene olmasını istiyoruz. Bu muayene için bizim kendi kliniğimize gelebilir veya bulunduğunuz şehirde, sizin seçtiğiniz ya da bizim yönlendirebileceğimiz bir uzmana gidebilirsiniz. Biz muayene olduğunuz uzmanla iletişim kurarak, durumunuz hakkında bilgi alıyoruz.

Eşinizin ve sizin yaptırmış olduğunuz tüm testler ve vajinal muayeneniz sonucunda uzman doktorumuz durumunuzu değerlendiriyor ve sizin için süreci hemen başlatıyoruz.

Donör Seçimi

Sago Team olarak, Sperm Donasyonu uygulamasında kullandığımız sperm hücrelerini Danimarka’da bulunan Cryos Uluslararası Sperm Bankası’ndan temin ediyoruz. Dünyanın önde gelen en zengin, geniş ve güvenilir sperm bankalarından biri olan Cryos, her ırktan sperm hücrelerini sunmaktadır.

Hasta koordinatörümüzün yardımıyla, eşinizle birlikte sperm donörünüzü sperm bankasının internet sitesinde yer alan ayrıntılı şekilde dosyalanmış kişiler arasından seçebilirsiniz. Sperm Bankasından temin ettiğimiz spermler, özel sertifikaları ile dondurulmuş olarak, Sağlık Bakanlığı’ndan onay alınarak getirilmektedir.

Aynı zamanda, bizim daha önce aynı sperm bankasından elimizde hazır bulunması için temin ettiğimiz ve uygun koşullarda sakladığımız, yine sertifikalı ve dondurulmuş olan spermleri de kullanma şansınız vardır. Size sunduğumuz bu olanak, sürecin sizin için daha kısa bir zamanda gerçekleşmesine yardımcı olmaktır.

Sperm Bankaları donörleri hakkında saç rengi, ten rengi, göz rengi, boy, kilo, ırk, kan grubu gibi bilgileri merkezimizle paylaştığından, bu bilgiler donör seçimi için size yardımcı olacaktır.

Anne Adayına Uyguladığımız İlaç Tedavisi

Yumurta sayı ve kalitenizi artırmak ve rahim iç yapınızın embriyo gelişimine uygun hale gelmesi için adetinizin 2. veya 3. günü ilaç tedavinizi bulunduğunuz şehirde başlatıyoruz.

10-14 günlük ilaç kullanımından sonra yumurta toplama işlemi için size yumurta çatlatma iğnesi uyguluyoruz. Yumurta çatlatma iğnesinin, yumurta toplama (OPU) işleminden 36 saat önce uygulanması önemlidir.

Yumurta Toplama

10-14 günlük bir ilaç kullanımı sonrasında gerçekleştirilen Yumurta Toplama işleminden 36 saat önce size yumurta çatlatma iğnesi uygulayarak, yumurtaların çatlamasını sağlıyoruz.

Yumurta toplama işlemini merkezimizde gerçekleştiriyoruz. Bu nedenle, eğer yurt dışında iseniz, işlemden önce sizinle iletişim halinde olan hasta koordinatörümüz uçak biletinizi ayarlayıp, uçuş detaylarınızı size ayrıntılı olarak bildiriyor. Havaalanından size aracımızla karşılayıp, merkezimize getiriyoruz.

Yumurta toplama işlemi için Kıbrıs’a eşinizle veya akrabanızla birlikte veya yalnız gelebilirsiniz. Kısa süreli anestezi altında gerçekleştirilen OPU dediğimiz yumurta yoplama işlemiyle yumurtalarınızı toplayıp laboratuvar ortamına taşıyoruz.

Yumurtaların toplandığı gün, sperm bankasından aldığımız sperm hücreleriyle yumurtaları birleştirip, embriyo gelişimini her gün detaylı olarak izliyoruz. Yurt dışından geliyorsanız yumurta toplama işleminden sonra, embriyo gelişimi için gerekli 5 günü Kıbrıs’ta kısa bir tatil ve dinlenme olarak planlayabilir veya 5 gün için memleketinize dönüp tekrar Kıbrıs’a gelebilirsiniz.

Son Aşama

Embriyo Transferi

Rahminiz gereken gelişim sürecini tamamlamışsa embriyoların transferini gerçekleştiriyoruz. Embriyo transfer işlemi ağrısız bir işlem olup, anestezi uygulamadan 15-20 dakika içerisinde işlemi gerçekleştiriyoruz. Transfer işleminde sizin yalnız veya bir refakatçi eşliğinde merkezimizde bulunmanız gerekiyor.

Hasta koordinatörümüz sizinle önceden iletişime geçerek şehir dışındaysanız, ulaşımınız için uçak biletinizi ayarlıyor. Havaalanından sizi aracımızla karşılayıp, merkezimize ulaştırıyoruz ve işleminizi gerçekleştirip, sizi 2-3 saat dinlendirdikten sonra evinize veya şehrinize gönderiyoruz.

Dileyen hastalarımızı hoteline yerleştirerek, hazır oldukları zaman havaalanına götürüp, yolcu ediyoruz.

Transfer gününden 12 gün sonra kanda gebelik testini bulunduğunuz şehirde yaptırıp, işlem sonucunu öğreniyorsunuz. Gebelik testi yaptırana kadar cinsel ilişkiye girmenizi önermiyoruz.

Sperm donasyon uygulaması veya diğer tedavi süreçlerimiz ile ilgili aklınıza takılan tüm sorular için bize ulaşabilir, ücretsiz danışma hattımız aracılığıyla hasta koordinatörlerimizden yardım alabilirsiniz.

Free Consultation
Hello! Can we help you?