loader
IVF

Intrauterine Inseminasyon

Intrauterine Inseminasyon, genellikle bekar kadınların veya kadın çiftlerin tercih ettiği, tedavide kullanılmak üzere bağışlanmış spermleri kullanarak uygulanan bir tüp bebek tedavi yöntemidir. Bazı homoseksüel çiftler tarafından da kullanılabilir.

Intrauterine Inseminasyon Nedir?

Daha kaliteli spermlerin hareket etmeyen veya şekli bozuk spermlerden ayrıldığı bir tüp bebek tedavisi türüdür. Aşılama ağrısız ve çok kısa süren bir işlem olup, erkekten alınan sağlıklı spermin gelişmiş enjektörler yardımıyla rahme yerleştirilmesi ile tamamlanır.

Kimler İçin Uygundur?

Kimler İçin Uygun Değildir?

Anne adayında önemli bir doğurganlık sorunu var ise Sago Team Tüp Bebek Merkezimiz’de biz bu tedaviyi hastalarımıza önermiyoruz. Fallop tüplerinizde tıkanıklık, şiddetli endometriozis, düşük kaliteli yumurta, düşük yumurta rezervi gibi durumlar var ise Intrauterine Inseminasyon tedavisi sizin için uygun olmayacaktır.

30’lu yaşların sonundaysanız veya 40 yaşının üzerinde iseniz biz size IVF tedavisini öneriyoruz. Kadınlar yaşlandıkça, mevcut yumurta sayısı ve yumurtaların kalitesi de azaldığı için Intrauterine Inseminasyon ile gebelik şansı da doğal olarak azalmaktadır.

SÜREÇ VE HAZIRLIK

Intrauterine Inseminasyon

Sago Team Tüp Bebek Merkezi olarak bizim için en önde gelen konu hastalarımızın rahatlığı ve konforudur. Intrauterine Inseminasyon işleminde sürecin kısa ve güvenli bir şekilde tamamlanması için hasta koordinatörlerimiz sizler ile her zaman iletişimde olacaktır.

Başarı oranını düşürmemek ve sürecin sorunsuz geçmesi için sperm verecek erkek donör işlemden 48 saat önce alkol almamalı ve sperm sayısını etkileyebilecek herhangi bir ilaç kullanmamalıdır.

Anne adayı enfeksiyon riskini önlemek için işlemden önceki son 48 saat içinde vajinal bölgede herhangi bir krem ​​veya losyon kullanmamalıdır.

Inseminasyon işlemi ağrısız, çok kısa bir işlem olup, erkekten alınan spermin gelişmiş enjektörler yardımıyla dişinin rahmine yerleştirilmesiyle tamamlanır.

İşlem sonrası anne adayımız 10-20 dakika dinlenmenin ardından normal hayatına dönebilir.

Intrauterine Inseminasyon, genellikle bekar kadınların veya kadın çiftlerin tercih ettiği, tedavide kullanılmak üzere bağışlanmış spermleri kullanarak uygulanan bir tüp bebek tedavi yöntemidir.
Free Consultation
Hello! Can we help you?