loader
Donasyon Tedavileri

Embriyo Donasyonu

Embriyo Donasyonu (Embriyo bağışı), kadının yumurtasının olmaması veya kendi yumurtasıyla hamile kalamamasının yanında, erkeğin sperminin de istenilen sayı ve kalitede olmaması veya hiç bulunmaması durumunda tercih ettiğimiz yöntemdir.

Embriyo donasyonu (embriyo bağışı) ayrıca, embriyo gelişimi gözlenmeyen çiftlerde, birçok başarısız Tüp Bebek Tedavisi yaşayan çiftlere veya üreme imkanı olmasına rağmen genetik açıdan sağlıklı embriyo oluşumu gözlenmeyen çiftlere başarılı şekilde uyguladığımız yardımcı tedavi yöntemlerimizdendir. Verici kadından aldığımız yumurta hücresini, verici erkekten aldığımız sperm hücresiyle laboratuvar ortamında dölleyerek elde ettiğimiz kaliteli embriyoları, anne adayının rahmine yerleştiriyoruz.

Sago Kıbrıs Tüp Bebek Merkezimizde, Embriyo Donasyonu Uygulaması sırasında, laboratuvar ortamında sağlıklı ve kaliteli embriyo sayısının fazla olması durumunda, tekrar gebelik düşünüyorsanız, embriyolarınızı daha sonra kullanılmak üzere size özel olarak dondurarak saklayabiliyoruz.

Lefkoşa Sago Team Tüp Bebek Merkezimizde, embriyo donasyonunda iki tip embriyo transferi yapıyoruz.

  1. Taze Embriyo Transferi
  2. Donmuş Embriyo Transferi
embriyo-donasyon-tedavileri
SÜREÇ

Embriyo Donasyonu Tedavisi

Karar ve Hazırlık Aşaması

Tedaviye karar verdiğiniz anda süreci sizin için hemen başlatıyoruz. Şimdiye kadar yaptırmış olduğunuz tüm test sonuçlarınızı ve iletişim bilgilerinizi ücretsiz WhatsApp hattımızdan veya e-posta yoluyla hemen bize gönderebilirsiniz.

Hasta koordinatörümüz kısa süre içerisinde sizi arayarak, sizinle ve eşinizle ilgili detaylı bilgileri sizden alıyor, böylece dosyanızı oluşturuyoruz.

Sonuçlarınızla birlikte dosyanızı uzman doktorumuz ayrıntılı şekilde inceledikten sonra, uygulanması gereken tedavi yöntemi, ilaç tedavisi ve tedavi süresi ile tüm ayrıntıları hasta koordinatörünüm size bildiriyor.

Yaptırmış olduğunuz tetkiklerinizde eksik testler varsa onları sizden bulunduğunuz şehirde yaptırmanızı ve rahim iç yapınızla ilgili bilgi almak için bir kadın hastalıkları uzmanına muayene olmanızı istiyoruz.

Bu muayene için bizim kendi kliniğimize gelebilir veya bulunduğunuz şehirde, sizin seçtiğiniz ya da bizim yönlendirebileceğimiz bir uzmana gidebilirsiniz. Biz muayene olduğunuz uzmanla iletişim kurarak, durumunuz hakkında bilgi alıyoruz.

Yaptırmış olduğunuz tüm test sonuçlarınız ve vajinal muayeneniz sonrasında uzman doktorumuz durumunuzu değerlendiriyor ve sizin için süreci hemen başlatıyoruz.

Yumurta Donörü (Bağışçısı) Seçimi

Yumurtanın alınacağı donörü, geniş donör ağımızdan, hasta koordinatörümüzün yardımıyla eşinizle birlikte seçebilirsiniz. Size sunulan donör dosyalarında, donörlerle ilgili;

  • Fiziksel özellikler (boy, kilo, cilt rengi, göz ve saç rengi, vücut şekli, yüz tipi gibi),
  • Yaş,
  • Eğitim ve mesleki durum,
  • Uyruk,
  • İlgi alanları ve özel yetenekler

gibi bilgiler seçiminizde size yardımcı olmaktadır. Bunlar dışında donör fotoğrafı, kimlik bilgileri ve adresi yasal olarak alıcılarla kesinlikle paylaşılmamaktadır. Ayrıca donöre de sizin bilgileriniz kesinlikle verilmemektedir.

Donörlerimiz; genetik, psikolojik ve enfeksiyon hastalıkları açısından detaylı olarak araştırılıp, doğurganlık özelliği ispatlanmış kişiler arasından dikkatle seçilmektedir. Ayrıca düzenli olarak tetkikleri yapılarak sağlık durumları kontrol altında tutulmaktadır.

7000 +

Başarılı Operasyon

Ailemize Hoş Geldiniz! Sago Team Tüp Bebek Merkezi, umutlarınızı gerçeğe dönüştürmek için Kuzey Kıbrıs’ta var olan özel bir ailedir.

Hasta Gizliliği 100%
Başarı Oranı 99%
Kişiye Özel Doğru Tedavi 99%

Sperm Donörü (Bağışçısı) Seçimi

Sperm hücresinin alınacağı donörü belirlemek için hasta koordinatörümüzün yardımıyla eşinizle birlikte sperm donörünüzü sperm bankasının internet sitesinde yer alan ayrıntılı şekilde dosyalanmış kişiler arasından seçebilirsiniz.

Sago Team IVF Merkezi olarak sperm hücrelerini Danimarka’da bulunan Cryos Uluslararası Sperm Bankası’ndan temin ediyoruz.

Dünyanın önde gelen en zengin, geniş ve güvenilir sperm bankalarından biri olan Cryos, her ırktan sperm hücrelerini sunmaktadır. Sperm bankasından temin ettiğimiz spermler, özel sertifikaları ile dondurulmuş olarak ve Sağlık Bakanlığı’ndan onay alınarak getirtilmektedir.

Aynı zamanda, bizim daha önce aynı sperm bankasından elimizde hazır bulunması için temin ettiğimiz ve uygun koşullarda sakladığımız, yine sertifikalı ve dondurulmuş olan spermleri de kullanma şansınız vardır. Size sunduğumuz bu olanak, sürecin sizin için daha kısa bir zamanda gerçekleşmesine yardımcı olmaktır.

Sperm Bankaları donörleri hakkında saç rengi, ten rengi, göz rengi, boy, kilo, ırk, kan grubu gibi bilgileri merkezimizle paylaştığından, bu bilgiler donör seçimi için size yardımcı olacaktır.

İlaç Tedavisi

Menopozdaki Hastalarımız İçin;

Menopoz dönemindeyseniz sürecinizi hemen başlatabiliyoruz. Rahmin iç zarı olan endometriumun kalınlaşması ve embriyo gelişimine uygun hale gelmesi için 10-12 gün süreyle hem oral (ağızdan), hem de vajinal şeklinde Estradiol tablet başlatıyoruz.

Adet Gören Hastalarımız İçin;

Adetiniz düzenizse doğum kontrol hapları adetinizi düzenledikten sonra kontrollerimizi yapıyoruz ve endometriumun kalınlaşıp, embriyo gelişimine uygun hale gelmesi için adetinizin 2. veya 3. günü 10-12 gün süreyle hem oral (ağızdan) hem de vajinal şeklinde Estradiol tablet başlatıyoruz. Buna ek olarak erken yumurtlamayı önlemek için gonadotropin hormonu (GnRH) salınımını düzenlemek için enjeksiyon şeklinde Cetrorelix kullanmanızı istiyoruz. Size başlanan tedavi ile eş zamanlı, eşinizle birlikte karar verdiğiniz kadın donöre de adetinin 2. veya 3. günü yumurta kalite ve sayısını artırmak için uygun tedaviyi başlatıyoruz. Donöre uyguladığımız ilaç tedavi ücretini Sago Tüp Bebek Merkezi olarak biz karşılıyoruz.

Donörden Yumurta Toplanması

10-14 günlük bir ilaç kullanımı sonrasında gerçekleştirilen yumurta toplama işleminden 36 saat önce donöre çatlatma iğnesi uygulayarak, yumurtaların çatlamasını sağlıyoruz. Kısa süreli anestezi altında gerçekleştirilen OPU dediğimiz yumurta toplama işlemiyle donörün yumurtalarını toplayıp laboratuvar ortamına taşıyoruz.

Aynı gün, daha önce eşinizle birlikte seçtiğiniz erkek donörden alınan spermlerle, kadın donörden alınan yumurtaları merkezimizdeki embriyoloji laboratuvarımızda birleştirerek, döllenme sürecini gözlemlemeye başlıyoruz. 24 saat sonra hasta koordinatörümüz oluşan embriyo sayısı ve kalitesi hakkında size bilgi veriyor. Çoğu merkez embriyo transferini 3. günden sonra gerçekleştiriyor. Fakat 3. günden sonra bazen embriyo gelişimi durduğu için, biz işimizi şansa bırakmadan embriyonun 5. gelişim gününü tamamlamasını bekliyoruz.

Sürekli takip ettiğimiz gelişim aşamalarını tamamlayan embriyolardan en sağlıklı ve kaliteli olanları seçerek transfer için hazırlıyoruz.

Embriyo donasyonu uygulaması veya diğer tedavi süreçlerimiz ile ilgili aklınıza takılan tüm sorular için bize ulaşabilir, ücretsiz danışma hattımız aracılığıyla hasta koordinatörlerimizden yardım alabilirsiniz.

Ayşe Ermin

Merhabalar ben Ayşe Ermin. 1yıl önce tüp bebek tedavisi görüp ikiz kız bebeklerimize hamile kaldım. Doktorumuz Münür Şago Bey ile birlikte hamilelik sürecim çok mutlu ve sağlıklı bir şekilde geçti. Şimdi şuan bebeklerim 06/03/2019 1 yaşında olacaklar😊🙏❤️Doktorumuz Münür Şago beyden ve ekibine çok teşekkür ediyorum herşey çok güzeldi. Doktorum Münür Şago beyden çok memnunum.

Suzan Kasap

Merhaba, ben Suzan Kasap. Elvin melek bebeğin annesi. O kadar çok zor bir hamilelik geçirdim ki 9 ay boyunca her gün kusma, yemek yememe ve vücudumun rahatsızlıklarından dolayı çok problem yaşadım. Doktorum Münür Beydi eğer o olmasaydı ve bana güven vermeseydi dünyam başıma yıkılabilirdi iyi ki doktorum münür bey ve Sago Team ekibini tercih etmişim onlar sayesinde kendi sağlığıma ve yavrumu kucağıma alabildim herşey için çok teşekkür ederim iyi ki varsınız ♥

Dervişe Sercan

Bir annenin en savunmasız ve en hassas dönemleridir hamilelik… Bu durumu üç kez deneyimlemiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki Münür Şago bey bu işte mucizeler yaratan bir duayen. Rahatlayıcı konuşmalarıyla bana güven veren tüm doğum serüvenimiz boyunca bir telefonum kadar uzağımda olan doktorum, küçük mucizemin sağlıkla dünyaya gelişlerine yardımcı olduğunuz için size ne kadar teşekkür etsem azdır.

H.Ö.

Benim için herşeyden önce “GÜVEN” gelir… Ve çok değerli varlığım bebeğim için çıktığım yolda, doktorum Münür Şago’yu da bu yüzden kendime rehber olarak seçtim. Ona hep güvendim ve hamileliğim boyunca onun yönlendirmeleri ile rahat bir süreç yaşadım. Şükür ki herşey yolunda gitti ve doktorumun da özverisiyle normal doğum yaparak bebeğime kavuştum. Formül basit: Önce doktoruna güven, ayrıntılara takılma ve bebeğine sağlıkla kavuşmak için elinden geleni yap!

B.G.

Sizi tanıdığıma şükürler olsun iyi ki varsınız çocuk yapma şansım hiç yoktu, umudum bitmişti ama Dr. Münür Şago hoca sayesinde ben çocuk sahibi oluyorum hamileyim 🤗 Kıbrıs'ta bir tane, Kıbrıs'ın en başarılı doktoru çalışan ekibiyle muhteşemler her konuda Münür hocamı anlatmaya kelimeler yetmez ki. Uzmanlığı başarısı iyiliği güler yüzü anlatamıyorum dört dörtlük yaa kelimeler yetmiyor. Rabbim ona her şeyin güzelini nasip etsin🙏 onu çoooook seviyorum iyi ki var.

Free Consultation
Hello! Can we help you?